PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10713}

Akt oskarżenia

The Paradine Case
6,8 1 781
ocen
6,8 10 1 1781
5,5 4
oceny krytyków
Akt oskarżenia
powrót do forum filmu Akt oskarżenia

Skopany film

ocenił(a) film na 4

Nie wiem, po co Alfred tak rozwalił ten film. No po co? Po co wykasował wątek morderstwa na rzecz jakiejś romantycznej bzdury? Zwłaszcza, że na romantyzmie to on się nie zna...

Rzecz ma się tak: kobieta zostaje oskarżona o zabicie męża. Adwokat, który ma jej bronić, zadurza się w niej po uszy. I tak po 5 minutach niezłego otwarcia film robi zwrot o 180 stopni, w stronę problematycznego romansidła: narzeczona adwokata robi się zazdrosna, więc następuje 20 minut mdłych dialogów prostych jak drut, doprawionych teatralną, wydumaną i pustą grą aktorską. Wstyd patrzeć, przedstawienie na poziomie teatrzyków szkolnych.

Zero tempa, zaangażowania, słynnego suspensu – nużąca historia bez grama oryginalności. Chyba najgorszy film Hitcha, obok „Ptaków”.


4/10

_Garret_Reza_

Hej,zapraszam do zagłosowania w mojej ankiecie na najlepszy film Hitchcocka. Głosy można oddać na blogu: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926 Za zagłosowanie będę ogromnie wdzięczny:)

_Garret_Reza_

Ja też nie lubie "Ptaków". Ale ten film mi sie akurat podobał bo do końca nie wiadomo było kto otruł.

ocenił(a) film na 5
_Garret_Reza_

Też mnie wnerwiło to, że romans na siłę był wciskany, jak go jeszcze nie było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones