PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021991}
5,5 2 429
ocen
5,5 10 1 2429
4,0 15
ocen krytyków
Czerwone maki
powrót do forum filmu Czerwone maki

Mój pradziadek walczył pod Monte Cassino. Nie będę może obiektywny. Ale historia mojej rodziny przez tą bitwę potoczyła się tak,że w 2024 roku ma pewnie swoje konsekwencje. Został ranny, wylądował w USA, nigdy nie odnalazł mojej prababci.. no ok. Odnalazł, ale po kilkudziesięciu latach gdy miał już inną rodzinę w USA. Ich wspólna córka to moja babcia.
Dziękuję za ten film.
Pokazuje co oni przeszli.
I dla mnie nie jest ważne co kto i kiedy nie tak spojrzał w kamerę. Dziękuję za film o moim pradziadku.

ocenił(a) film na 8
Dawid_Baluch

I właśnie to jest ważne, nie brak fabuły typu Gra o tron..Ciocia kolegi tez walczyła pod Andersem, i to dla nich ten film. Bogu niech będą dzięki za pamięć i dobrą wolę

Dawid_Baluch

Oceniamy film,a nie rodzinne historie.

ocenił(a) film na 1
wyciszkiewiczrafal

Dokładnie. Ale panowie tu chyba forum pomylili. Poza tym, gdyby ktoś zrobił TAKI film o wydarzeniach w którym udział brali moi krewni to byłbym wkur*****.

Dawid_Baluch

Gratuluję normalnej rodziny. Mój ŚP Dziadek został zamordowany przez ruSSkich. Po 85 latach od tych wydarzeń, widzę, że ruSScy ryją pod każdym polskim filmem historycznym. Najsmutniejsze, że Polacy się na to łapią. Dlatego radzę uważać i nie promować kremlowskiej dezinformacji. Pozdrawiam serdecznie.

Dawid_Baluch

Brat mojego dziadka też walczył pod Monte Cassino, został ranny,odznaczony za bohaterstwo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones