PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34311}

Ludzie w hotelu

Grand Hotel
7,3 2 118
ocen
7,3 10 1 2118
7,0 7
ocen krytyków
Ludzie w hotelu
powrót do forum filmu Ludzie w hotelu

Nachalnie teatralne aktorstwo, historia prosta (zbyt prosta?), morału i refleksji brak. Mimo to, sentyment pozostaje.

ocenił(a) film na 10
Budziol

Refleksji brak? Za przeproszeniem i z całym szacunkiem, ale chyba widzieliśmy zupełnie inny film. Historie w starych filmach są zazwyczaj proste, bo były pierwsze. Przyjrzyj się filmom z epoki kina niemego, znajdziesz pozytywistyczne maniery.

panny_lane

Ależ przyglądam się, a jak. Nie zmienia to faktu, iż film oceniam z obecnej perspektywy i refleksji nadal nie widzę. Ten film nie wniósł w moje życie nic poza trochę innym spojrzeniem na Garbo. Z tego też powodu uważam go za prosty i niekoniecznie oszałamiający.

Budziol

Inne spojrzenie na Garbo to mało?

tisoc

Dużo za mało.

Budziol

no ja wiem jakby się rozebrała to by było coś

tisoc

Typowo męskie zagranie. Jakbyś chciał obejrzeć rozbieraną Gretę, to włącz Kusicielkę. Enjoy.
Poza tym, to nie Garbo jest "gwiazdą" tego filmu. Jest ich za dużo na pierwszym i drugim planie, przez co film pozbawiony jest jednoznacznej wyrazistości.

Budziol

EEE tam gadanie

ocenił(a) film na 9
Budziol

Jak tam nie ma refleksji to nie wiem co jest.

ocenił(a) film na 5
Budziol

Kocham stare kino, choć muszę przyznać, że wolę to zaczynające się w latach 40. To z lat 30, choć urokliwe, ma jeszcze sporo naleciałości z kina niemego - zwłaszcza właśnie to teatralne aktorstwo i taką specyficzną manierę montażu.
Zgadzam się z Twoją opinią, nie jest to kino najwyższych lotów, choć Garbo i jej nad wyraz groteskowa postać przypadła mi do gustu.

ocenił(a) film na 8
Budziol

ale ześ dowalił

Budziol

XDDD

Oliwka902

Minęło tyle lat od publikacji mojego komentarza, a w tym czasie pojawił się raptem jeden sensowny głos w dyskusji, dlaczego moja ocena miałaby być niewłaściwa. Reszta rży, szykanuje. Brak merytorycznej polemiki. Filmweb schodzi na psy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones