PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34311}

Ludzie w hotelu

Grand Hotel
7,3 2 115
ocen
7,3 10 1 2115
7,0 7
ocen krytyków
Ludzie w hotelu
powrót do forum filmu Ludzie w hotelu

8/10

ocenił(a) film na 8

W skrócie: kawałek dobrego kina. Tylko ta Garbo... Rozumiem, że jej zadaniem było wcielić się w postać nieco rozchwianej emocjonalnie artystki, lecz - z całym szacunkiem dla tej wielkiej aktorki - stworzona przez nią postać irytuje mnie w wielu momentach zbyt patetycznymi, przeakcentowanymi gestami i słowami. Niezależnie od kreowanej roli, razi mnie to swą sztucznością.

ocenił(a) film na 9
EdNortonFanka

To własnie pokazuje zajebiste zaplecze teatralne którego brak dzisiejszym aktorom. Zresztą głównie dlatego kiedyś się tak grało (akcentowanie każdego gestu itd) popatrz sobie np na Bogarta w Casablance gdzie do przesady podkreśla każde zdanie.

ocenił(a) film na 6
EdNortonFanka

Och, ta Garbo... Kobieta wycyzelowała formę na maxa!!!

ocenił(a) film na 8
EdNortonFanka

zgadzam się całkowicie. jak sobie przypominam garbo np. z ninoczki to aż mi miło się robi (ach ta uroda, inteligencja i wymowność! - tu tego nie ma), to nie teatralność jak ktoś napisał wcześniej, ale na prawdę słaba kreacja aktorska która, stanowi wręcz najsłabszy element całego filmu.

mirabelkimirelki

Zgadzam się z tym, że gra Garbo to nie teatralność, nawet do teatralności w najgorszym tego słowa znaczeniu jest jej poczynaniom daleko. Jej wątpliwe popisy to efekt niezbyt udanego pomysłu na wykreowanie postaci rozdygotanej artystki... Jest w tej roli nieznośnie manieryczna - gesty, pozy, przesadna mimika twarzy... Na początku myślałam, że Garbo zależało na tym by ukazać, że bohaterka przez nią grana jest niczym element nie z tego świata, ale z biegiem filmu zdałam sobie sprawę, że to po prostu słabiutka kreacja... A szkoda, bo pozostali aktorzy podołali swoim rolom.

ocenił(a) film na 8
EdNortonFanka

zgadzam sie w pelni. Film bylby niemal idealny gdyby nie ta postac... wrecz odpycha od ekranu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones