PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1283}

Pożegnanie z Afryką

Out of Africa
7,5 57 644
oceny
7,5 10 1 57644
6,9 14
ocen krytyków
Pożegnanie z Afryką
powrót do forum filmu Pożegnanie z Afryką

Wszystko przemyślane, sumienne zrobione, ale brakuje w tym tego „czegoś”.Nie wzruszyłam się ani razu.Brak jakiejkolwiek głębi emocjonalnej. Z pewnością 30 lat temu tego typu produkcja była sporym wydarzeniem, ale na mnie pod żadnym względem nie zrobiła wrażenia.

Meryl Streep w najgorszym wydaniu z tych, w których ją widziałam. Redford troszkę lepiej. Wiadomo zdjęcia, krajobrazy i zwierzęta piękne, ale czy zapiera dech w piersiach? Nie.

Ciężko nie mieć skojarzeń z pod wieloma względami podobnymi filmami jak „Angielski pacjent”, "Co się wydarzyło w Madison County" czy „Malowany welon”, które według mnie są znaczenie lepsze.

Mila1207

Zgadzam się. Obejrzałam, bo czytałam peany na cześć tego filmu, ale rzeczywiście nie zostawia żadnego emocjonalnego śladu. Po prostu ładnie opowiedziana historia. M. Streep wyjątkowo mi nie pasowała. W przeciwieństwie do np. "Angielskiego Pacjenta", gdzie w moim odczuciu historia jest przedstawiona bardziej "współcześnie", prawdziwie, realnie, bez zbytniej melancholii, a wzruszająco. Może też przez technikę, "Pacjent" został nakręcony 10 lat później, a na pewno przez głębokie psychologicznie postacie i różnorodność problematyki. "Pożegnanie" też jest wielowątkowe, ale dla mnie zbyt melancholijne. Po obejrzeniu pomyślałam tylko, że to dobry film. Po seansie "Pacjenta" mam ochotę natychmiast znaleźć się na pustyni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones