PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172043}
6,8 83
oceny
6,8 10 1 83
Rosie
powrót do forum filmu Rosie!

Polecam!

ocenił(a) film na 8

Przyznaję, że zdecydowałam się obejrzeć ten film ze względu na Lelsiego Nielsena w obsadzie. Już od pierwszych scen mi się spodobał. Niezaprzeczalnie największą "gwiazdą" jest tu jednak Rosalind Russell, odtwórczyni głównej roli. Widać, że aktorka gra całą sobą i wczuwa na tyle silnie w swoją postać, że widz ma wrażenie jakby na prawdę była Rosie. W szczególności w takich scenach, jak np. w domu opieki. Bohaterka postanawia się nie poddawać i nie godzi się na "kompromis" z wrogami, czyli własną rodziną. Dodam, że najbardziej irytująca jest pielęgniarka zajmujaca się Rosie. Ciągle mówi do niej "kochanie", a na każde pytanie odpowiada "wypij herbatkę, kochanie", jakby chciała w ten sposób ogłupiać swoich pacjentów!
Obsada została bardzo dobrze dobrana. Nawet Lelsie jako "zły" charakter mnie przekonuje. "Rosie!" to komediodramat i chyba ten gatunek najlepiej określa z jakim filmem mamy do czynienia. Jest z czego się pośmiać, ale też można się podenerwować (chociażby przy porwaniu głównej bohaterki).
Podsumowując, jeśli ktoś lubi stare filmy z klasą, powinien zobaczyć także ten.

ocenił(a) film na 8
Mephala

O, przepraszam, ma być "Leslie Nielsen". To przez pośpiech te błędy. :)

ocenił(a) film na 4
Mephala

A mi się nie podobał. Początek filmu bardzo słaby- dialogi nijakie, żarty prościutkie i głupiutkie, w dodatku dużo irytujących scen, jak np. ćwiczenie przemowy przed Rosie jednej z jej córek podczas jazdy- wydało mi się nie dość że nienaturalne to jeszcze z założenia miało być chyba śmieszne. Gdy film przeradza się w dramat jest już nieco lepiej, choć wparowanie do psychiatryka niczym Drużyna "A" też wydało mi się przesadzone. Końcowa "szopka" zmierzająca do typowego happy endu jest okropnie naiwna. Ale film ma dwie zalety- aktorstwo i dwa mistrzowskie monologi pod koniec- pierwszy prawnika Rosie gdy wyznaje jej miłość, a drugi jej samej gdy przemawia w sądzie. Szkoda że później obstawia cyrk, bo mnie niestety zraziło. Ze względu na tom aż 4/10

użytkownik usunięty
Mephala

Dziś miałem okazję obejrzeć ten sympatyczny film. Nie spodziewałem się niczego szczególnego, ale obraz pozytywnie mnie zaskoczył. Lekka, mało skomplikowana fabuła, dobre aktorstwo i humor. Rzeczywiście, film zrobiony w starym, dobrym stylu, szkoda tylko, że tak niedoceniany i mało znany. 8/10.

ocenił(a) film na 7

Zupełnie się z powyższą opinią zgadzam - lekki i sympatyczny film na weekend ze wszystkimi wadami i zaletami starszego kina. I plus za Ferrari :D 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones