PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38011}

Siedlisko węży

The Snake Pit
7,5 553
oceny
7,5 10 1 553
Siedlisko węży
powrót do forum filmu Siedlisko węży

bo i zaklad psychiatryczny, i pacjenci z problemami, ktore film pokazuje dosc realistycznie, terapia elektrowstrzasami... dzis przede wszystkim dobre stare kino - z dramatyczna (swietna nawiasem mowiac) muzyka alfreda newmana, dramatyczną rowniez kreacją olivii de havilland (jednak caly czas zagraną w starym hollywoodzkim tonie), watek urazu z dziecinstwa jak z elementarza. nic odkrywczego, ale zobaczyc mozna. jednak po filmie o takim tytule spodziewalem sie czegos wiecej;)

ocenił(a) film na 8
Qmid

ja rowniez. myslalem, ze [sugerujac sie tytulem] ktos skrzywdzil olivie, badz bedzie probowal to zrobic. tymczasem to calkiem dojrzale studium o ludziach oblakanych. ogladajac go nasuwal mi sie na mysl film the lost weekend rowniez z tamtego okresu [abstrahuje od tematu tych filmow].
jestem bardzo zaskoczony, ze hoolywood bylo w stanie zrobic taki film. zaskoczony podwojnie, poniewaz film nie jest specjalnie przesadzony. raczej dobrze wywazony i zetelny. to ze film operowal skroconym kieszonkowym kompendium frauda zapisalem na plus, poniewaz niekomplikowalo niepotrzebnie fabuly i umozliwialo sledzenie etapow kuracji dr kika.
scena otwarcia [zawiazania akcji] jest majstersztykiem. takie wrzucenie w akcje widza razem ze skolowana olivia. podobnie jak scena gdy dochodzaca do zmyslow oivia powraca do siedliska wezy.
niepotrzebna byla scena zbiorowych spiewow. popsula troche koncowke.

duze brawa dla olivii!

ocenił(a) film na 7
lukaslondon

Faktycznie, dość odważny film jak na lata 40-te. Podobieństwa do "Straconego weekendu" są sporo, także w warstwie muzycznej. Świetna rola Olivii, choć jej postać jest trochę irytująca. Natomiast lekarze w tym szpitalu, ja rozumiem że to film hollywoodzki, ale mogli by być trochę bystrzejsi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones