Greta Garbo

Greta Lovisa Gustafsson

8,7
1 028 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Greta Garbo

Greta byla wspaniala aktorka co z reszta mozecie zobaczyc w filmach ktorych zagrala ;) a po drugie, w Szwecji jest jedna z najbardziej znanych osob ..pozdrawiam mieszkajacych w Szwecji ;)

Caroline_2

ps. mi sie wydaje nawet ladniejsza od Marilyn Monroe, ma ladniejsze rysy twarzy... :)

Caroline_2

Też tak uważam, Greta była naprawdę śliczna, choć może na pierwszy rzut oka za taką nie uchodziła :)

Caroline_2

Czy ktoś może mi polecić najlepsze filmy z aktorką?

maryfw

Maryfw,
oto one:
Rozpocznij od filmu KRÓLOWA KRYSTYNA, ucieleśnienie wszystkich spraw o które Garbo walczyła w Hollywood i w swoim życiu. Następnie oglądaj DAMĘ KAMELIOWĄ, film który uważała za swój najpiękniejszy. Później proponuję następującą kolejnośc:

1. SYMFONIA ZMYSŁÓW (po prostu oszałamiająca w niemym filmie z Johnem Gilbertem)
2. ANNA KARENINA (dźwiękowa wersja z Fredric March)
3. PANI WALEWSKA
4. MATA HARI

Aby nie było zbyt smutno, ponieważ Garbo była raczej bardzo wesołą osobą (jak stwierdza jej bratanica Gray Reisfield) obejrzyj NINOTCHKĘ.

Następnie:
A WOMAN OF AFFAIRS, ANNA CHRISTIE 9amerykańska i niemiecka), THE MYSTERIOUS LADY, ROMANCE, INSPIRATION.

W koncu skieruj uwagę na początki jej kariery i obejrzyj dwa najważniejsze filmy, jakie stworzyła w Europie w latach 1923-1925: GOSTA BERLING SAGA (GDY ZMYSŁY GRAJĄ) oraz ZATRACONA ULICĘ (bardzo istotny film, dający do myślenia.

Nie oglądaj SUSAN LENOX ani DWULICOWEJ KOBIETY (najsłabsze!!!!)

Pozdrawiam i mam nadzieję że skorzystarz z mojej rady.

maryfw

Dodaję jeszcze dalsze szczegóły. Ominąłem LUDZIE W HOTELU w moim komentarzu, chociaż film jest świetny warty oglądania. Jednak nie jest to film jedynie z Gretą Garbo (występuje nieco w cieniu) Są inne gwiazdy epoki jak John Barrymore, Joan Crawford. Bardziej niż z samą Gretą kojarzony jest ze słowami które wypowiada: "I want to be alone" Garbo po pracy nad filmem stwierdziła, że praca z Johnem Barrymore dała jej wielką satysfakcję ("You have no idea what it means to work opposite so perfect an artist")

Pominąłem także następujące filmy, które warto zobaczyc jak już trochę się poznało aktorkę i jej niesamowite w/w. role: THE SINGLE STANDARD, THE KISS, THE TEMPTRESS, TORRENT.

Jeszcze raz stwierdzę: najgorsze jej filmy to SUSAN LENOX oraz TWO FACED WOMAN. Ten pierwszy to nieudana gra obok Clarka Gable, ten drugi to mierne dzieło, które zakończyło na zawsze karierę aktorki. Odeszła z Hollywoodu mając zaledwie 36 lat, po premierze DWULICOWEJ KOBIETY.

Pozdrawiam

Frank

Dzięki Frank za szczegółowe informacje:)

maryfw

Nieco wprowadzę zmian w moją wypowiedź. Oglądałem ostatnio ponownie SUSAN LENOX i doszedłem do wniosku, że także coś w tym filmie można znaleźc cennego. Jest to oczywiście poza obecnością samej Grety Garbo kilka scen, które zapadają głęboko w pamięci.

Jednak bez wątpienia ten film nie jest rewelacją i nie może byc uznany za jeden z pierwszych filmów jakie oglądasz z tą niezapomnianą aktorką, Aktorką przez duże A

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones