Greta Garbo

Greta Lovisa Gustafsson

8,7
1 026 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Greta Garbo

1. "Ludzie w hotelu" - wspaniała rola rosyjskiej baletnicy mającej jedno życzenie: "I want to be alone" - "Chcę byc sama" To zdanie pozostało na zawsze kojarzone z Gretą

2. "Królowa Krystyna" - jedna z najpiękniejszych ról w historii kina. Garbo, Szwedka, gra szwedzką królową która abdykuje dla miłości. Film jest w całości niedościgniętą klasyką!

3. "Dama kameliowa" - historia inspirowana powieścia Alexandra Dumas, bardzo smutna ale przepełniona magią Grety Garbo. Wielu uważa ten film za jej najpiękniejszy

4. "Symfonia zmysłów" film niemy, ale na tyle niezapomniany, iż na zawsze pozostaje w pamięci widza. Garbo gra kochankę Ulricha, w którego wcielił się John Gilbert, postac najważniejsza w życiu Grety.

5. "Pani Walewska" - wspaniały historyczny film o czasach napoleońskich i o związku Napoleona z Marią Walwską

Aż wstyd, że w TVP nie emitiowano ani jednego filmu z Garbo, mimo iż 18 września obchodziłaby 100 urodziny.

Frank

marti a masz może dostępne te filmy?np.na płytach,bo jak sam napisałeś tvp nie emituje z nią filmów i wogóle trudne są do zdobycia.jakiś czas temu zainteresowałam się starym kinem,a i tak do tej pory obejrzałam tylko ninoczkę.jesli tak odpisz na gunsiara@wp.pl

Frank

Czy aby dobrze rozumiem, ze tu jest napisane, ze John Gilbert byl najwazniejsza osoba w zyciu Grety? Jesli tak, to chcialabym zaznaczyc, ze raczej sie mylisz. Greta miala go za kompletnego kretyna. On jej sie oswiadczyl bodajze dwa razy, a ona dwa razy odrzucila jego oswiadczyny. Ale jesli nie to pozdrawiam:D

Frank

Mi najbardziej podobały się : ''Ludzie w hotelu'' , ''Mata Hari'' , ''Królowa Krystyna'' i ''Dwulicowa Kobieta''

Pawello6

Slowik Hiszpanski-3 minuty i mamy ikone kina!!!

Frank

Ninoczka
Ludzie w hotelu
Pani walewska

użytkownik usunięty
Frank

Moja kolejność:
1. ex aequo: Ninoczka i Królowa Krystyna
a dalej: Dama Kameliowa
Ludzie w hotelu
Mata Hari
Anna Karenina (1935)
Pani Walewska
Władczyni miłości i Symfonia zmysłów.
Pierwsze 4 tytuły świetne - pozostałe dobre i zagrane na dość podobnym poziomie (czyli wysokim).

Frank

Jeśli chodzi o mnie to "Królowa Krystyna". Wcześniej obejrzałem w kolejności - "Anna Karenina", "Dama Kameliowa" i rola królowej szwedzkiej zupełnie przyćmiła mi resztę jej filmów. Próbowałem teraz obejrzeć "Pani Walewska", ale jakoś nie przemawia do mnie ta rola. Chyba nic już nie sprawi abym przekonał się do pozostałych. Reszta po prostu przestała istnieć!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones