Greta Garbo

Greta Lovisa Gustafsson

8,7
1 028 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Greta Garbo

Jak byłam bardzo młodziutka, wyczytałam, że to właśnie Greta Garbo przyczyniła się do tego, iż inne gwiazy kina zaczęły przyklejać sobie sztuczne rzęsy. Obejrzałam potem kilka filmów z udziałem tej przepięknej kobiety, z którą mogę porównać jedynie Joannę Pacułę - i... Szok! Ta kobieta naprawdę miała przepiękne oczy i niesamowicie wręcz długie "firany". Miała też to coś, czego brakuje współczesnym aktorkom filmowym, jakiś blask wewnętrzny, jakąś tajemnicę w oczach i uśmiechu. I jeszcze ten niesamowity głos. Głos, który zaskoczył wszystkich, bo przecież zaczynała jeszcze w niemym kinie (gdzie pianista grywał na pianinie).Była też niezwykle inteligentna (czy była lesbijką, tego nie wiem do dziś, może ktoś wie?) i wiedziała kiedy odejść, choć moim zdaniem zrobiła to nieco za wcześnie, w pełnej krasie sił twórczych. Legenda kina. Istny cud.

Vena_Poetica

Tak była lesbijką. Nie wiem dlaczego, ale prawie wszystkie aktorki z tych czasów miały takie skłonności. Fajna sprawa. :)

Vena_Poetica

No wiesz, wtedy to był bon ton. dziś też zaczyna się robić modne.

Vena_Poetica

joanka a jak obejrzałaś te filmy?masz je może na płytach,bo ja z gretą obejrzałam tylko ninoczkę.jesli masz odpisz na gunsiara@wp.pl

Vena_Poetica

Cześć! Filmy z Gretą oglądałam w DKF-ie. Skończyłam animację teatralną, mieliśmy na studiach dużo zajęć z historii filmu. Greta mnie zachwyciła: klasą i urodą. i jak na tamte, dość manieryczne jeśli chodzi o aktorstwo czasy, była naprawdę niezłą aktorką. Greta wycofała się w chwale i dlatego zawsze będzie legendą.POzdrawiam. J.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones