Monica Vitti

Maria Louisa Ceciarelli

8,7
1 299 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Monica Vitti

W opisie pisze, że Vitti była miłością Antonioniego. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat ich 'związku'? Dzieliła ich spora różnica wieku, a poza tym, wydaje mi się, że on nie był urodziwszym mężczyzną świata (porównując go do Monici).

Jeżeli rzeczywiście był w niej zakochany, a ona odrzuciła jego zaloty to to po części tłumaczy jego niechęć wobec własnej osoby i kompleksy. Jego ostatnia żona powiedziała w jakimś wywiadzie, że Antonioni uważał, że jego ciało i wygląd zawsze były źródłem jego cierpienia).

freakingduffy

Serio Antonioni miał jakieś kompleksy na punkcie swojej fizyczności? Jeśli tak, to był kompletnym idiotą, patrzę się na jego zdjęcia z młodości i wieku średniego i widzę normalnego faceta. Sto razy gorsze pasztety miały mnóstwo pewności siebie i zaliczyły tabuny pięknych kobiet, żeby nie być gołosłowną - np. Jack Nicholson, Rod Stewart. Gdyby Antonioni miał poczucie własnej wartości, to przy swoim wyglądzie musiałby się od kobiet kijem oganiać. Monica Vitti oczywiście była oszałamiająco piękna, tu się zgodzę. Zimna niedostępna blondyna, Hitchcock też pewnie był nią zachwycony.

freakingduffy

Polecam http://film.onet.pl/O,96095,1619230,1,600,artykul.html

ayla_ilayla

W takim razie musiało mi się coś pomieszać w głowie. Przepraszam za pisanie nieprawdziwych teorii i dzięki za artykuł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones