PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034671}

Królowa Kleopatra

Queen Cleopatra
1,4 4 920
ocen
1,4 10 1 4920
Królowa Kleopatra
powrót do forum serialu Królowa Kleopatra

I to będzie jak na razie jedyne dzieło które ocenie bez oglądania. Jestem fanem filmów dokumentalnych, i dla mnie nie ma nic gorszego niż zakłamywanie historii. Kleopatra Czarna i w dodatku wojowniczka, od teraz każda kobieta w historii będzie wielką wojowniczką ?, a postacie historyczne będą losowych ras czy płci ?, Po co komu film dokumentu z którego niczego się nie dowiemy, lub co gorsza dowiemy się zakłamanej historii, to jest obrzydliwe i dlatego dam 1 bez oglądania.

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Czekam na możliwość oceny. Będzie 1/10 od razu

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Popieram twoją decyzję, też tak zrobię.

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

good

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Tylko po to czekałem na premierę żeby wystawić 1/10.

D3Mania

Taki komentarz od siebie, my was rozumiemy , mieliscie nieciekawa historie - ciemiezeni, zniewoleni itd. Ale jak dlugo bedziecie sie mscic? Bo nie sadze zeby w tych trendach chodzilo o cos innego, Zwyczajne wbijanie szpili;) Znosimy to dosc cierpliwie ale ocene wystawiamy sprawiedliwa

ocenił(a) serial na 1
thresh

Brawo

ocenił(a) serial na 1
thresh

Ciemiężeni? Polska miała jeszcze bardziej ciekawą historię. Za nich pan płacił grubą forsę i ani myślał zabijać. Polacy ginęli milionami

D3Mania

Na początku mamy obraz wojowniczki, ale ostatecznie wychodzi na nieporadną romantyczkę, więc do końca nie mogę się zgodzić co do tego. Plus jej kolor skóry nie jest 100% potwierdzony, co prawda użycie czarnoskórej aktorki jest dość kontrowersyjną opcją zważywszy na ten spór przekonań w tej kwestii. Możliwe, że taki był zamiar. Osobiście uważam, że Kleopatra miała wyglądać silnie, ale ostatecznie wyszła w moich oczach tutaj na słabą i nieporadną w obliczu prawdziwego zagrożenia

ocenił(a) serial na 1
Rumba_3

Jej pochodzenie jest potwierdzone. Dokładnie była Greczynką, czyli pochodziła z Grecji. Była białą lub co najwyżej mogła mieć oliwkową karnację. Nie była Afrykanka ani Egipcjanką z pochodzenia.

ocenił(a) serial na 1
karoolinka98

Już nie wspominając, że pochodziła z jednej z najbardziej kazirodczych dynastii, gdzie obsesyjnie dbano o to, by zachować "czystość krwi".

Rumba_3

po co wypisywac glupoty ? Kleopatry pochodzenie, jej rodzicow, dziadów mozna znamy na setki lat do tylu.
Dynastia Ptolemeuszy, stworzona przez Macedonskiego Generala sluzacego u Aleksandra Wielkiego, Kleopatra po rodzicach i dziadach swoich ma pochodzenie Greckei z domieszką Perskiego, z pewnoscia nie byla pochodzenia afrykańskiego wiec czarnoskóra aktorka odgrywająca rolę historycznej postaci ktora czarnoskóra nie byla, w serialu historycznym jest mooooooooocnym nadużyciem i kpiną z historii.

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Trzymam kciuki za ten pozew... Mam nadzieję, że skasuje konkretnie Netflixowi wynik finansowy i wybije przyszłe pomysły na zmienianie historii oraz nazywanie tego dokumentem.

D3Mania

Przyłączam się do protestu.

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Skłodowska Curie i Kopernik też były wojowniczkami.

ocenił(a) serial na 1
skt84

Nie zapominaj o tym, że czarnoskórymi.

skt84

:D racja

ocenił(a) serial na 1
Lukas_Art

i LGBT ;)

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

To samo. Po zwiastunie już widać było jaki to gniot.

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Zakłamywanie historii i jeszcze nazywanie tego dokumentem? Nieee tak się nie bawimy 1 bez oglądania, bo obejrzenie tego byłoby korzyścią dla kłamców. W ogóle argument, że Kleopatra była czarna bo tak powiedziała babcia i już. Masakra jest to gwałt na kinematografii, nauce i na zdrowym rozsądku.

ocenił(a) serial na 1
Regusek

To jest próbowanie zrobienie z widzów idiotów którzy nie mają i tak pojęcia, i można im wszystko wcisnąć. Całe szczęście społeczeństwo nie okazało się tak głupie jak myśleli twórcy, i wszyscy dają oceny 1 od góry do dołu, co mnie bardzo cieszy :).
Mam tylko wielką nadzieje że to da do myślenia twórcą i w przyszłości zatrudnią bardziej kompetentne osoby. Oby tylko to nie było na zasadzie "nie ważne co gadają, ważne że gadają", bo to ślepa uliczka

D3Mania

Obejrzałem do momentu-nie ważne co mówili wam w szkole-Kleopatra była czarna.Nie jestem rasistą,po prostu nie lubię fałszu,już zrobiono z niemców nazistów nie odpowiadajcych za niemieckie zbrodnie,jak tak dalej pójdzie to zrobią nam film o czarnym Koperniku,który w dodatku był kobietą les,albo...może nie będę dalej wymieniał,bo dużo rzeczy przychodzi mi do głowy,a jeszcze ktoś z netflixa tu zajrzy i podchwyci pomysł:)

ocenił(a) serial na 1
josel

Good point. Z tym fałszem z tą bezczelnością idą coraz śmielej i coraz dalej.

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Co za kibel, ten serial to kpina

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Gdzie w filmie o Egipcjach są jacyś Egipcjanie? xD Żenada.

D3Mania

Ciekawe czy ktoś nakręci film o czarnym hitlerze albo taki że bolek skakał przez bramę zamiast przypłynąć motorówką. Sorry ten drugi już nakręcili.

D3Mania

Wolałbym żeby Pileckiego zagrał Morga Freeman niż Karolak. Lepiej żeby robote wykonywał specjalista niż amator dzięki ktòremy będziesz się masturbował.

D3Mania

Co się czepiasz? Nie jest tak źle, mogła być facetem trans albo np przedstawicielem jednej z pozostałych 52 płci. Jak na Netfliksa to jeszcze całkiem ok.

ocenił(a) serial na 1
John_Gordon

To przerażające ale niestety masz rację ;)

D3Mania

A ja się zastanawiałem skąd tyle ocen. Teraz rozumiem, że nie każdy to ogląda:)

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Hitler też była murzynką!

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Uczyniłam to samo. Co innego przerabianie bajkowych, fikcyjnych postaci a co innego zakłamywanie historii.

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Najlepsze, że to działa tylko w jedną stronę, obsadzenie białej osoby w roli czarnoskórej postaci historycznej spowodowałoby zamieszki w USA. Ludzi białych broniących swojej historii nazywa się rasistami a ludzi czarnoskorych, robiących dokładnie to samo, nazywa się aktywistami.

ocenił(a) serial na 1
masuper987

Bardzo dobrze powiedziane :), właśnie takich czasów dożyliśmy. Jestem ciekaw ile jeszcze ta farsa będzie trwać, może będzie tylko coraz gorzej. Czarni po latach pomijania i dyskryminacji w Stanach, teraz musza odbić się od dna i zastępować postacie historyczne tak jakby to miałoby cokolwiek zmienić.

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

To zależy od konsumentów. Jak ludzie nie będą tego oglądać, to wytwórnie będą na tym tracić i albo plajtną, albo zaczną tworzyć filmy pod widzów . Jest to też szansa dla nowych wytwórni, które chciałyby zaistnieć na rynku.

D3Mania

Czemu ci nie pasuje ciapata Kleopata? Ty ty faszystowski seksistowski rasistowski prawaku XD

Remigiusz189

Bo to ewidentne zakłamywanie historii. Daleko mi w sympatiach do prawicy ale w tym przypadku to już przesada. Sami Egipcjanie na czele z Zahim.Hawadsem burzą się na przedstawienie w tym czymś Kleopayry. Która to w ogóle była Greczynką nawet nie Egipcjanką.

ocenił(a) serial na 1
D3Mania

Podpisuje się w 100% i robię to samo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones